Informace od paní starostky Milady BlatnéZ dopisu jí adresovaného: 

Jménem Masarykovy univerzity se na Vás a na Vaši městskou část obracím s nabídkou zprostředkování obrovolnické pomoci.

Od minulého týdne v rámci Masarykovy univerzity funguje dobrovolnické operační centrum, které propojuje žádosti o pomoc (ze strany jednotlivců a institucí) s naší dobrovolnickou databází, která má k dnešnímu dni přes 2 900 dobrovolníků. Aktuální podobu naší dobrovolnické sítě lze nalézt na mapě zde: https://munipomaha.cz/mapa-dobrovolniku.

Hlavní informace o možnostech dobrovolnické pomoci jsou dostupné na www.munipomaha.cz. Dále je možné se s žádostmi o dobrovolnickou pomoc obracet na linku 549 498 804 / 549 498 800, nebo poslat SMS se jménem na číslo 775 855 636 / 775 855 633 (a koordinátoři operačního centra se následně ozvou). Žádat o dobrovolnickou pomoc lze také na emailu pomoc@muni.cz.

Nabídka dobrovolnické sítě MU zahrnuje aktivity jako jsou hlídání či doučování dětí (individuální i skupinové), pomoc seniorům či lidem v karanténě (nákup léků, potravin, venčení zvířat atd.), doručení bavlněných roušek zdarma a další. K dnešnímu dni jsme pomohli 58 institucím a 516 jednotlivcům.

Na odkazu https://munipomaha.cz/prakticke-informace-ke-stazeni dále naleznete letáky a plakátky s informacemi o možnosti dobrovolnické pomoci, které lze dále šířit elektronicky či vytištěné.  

Zvažte také prosím rozeslání uvedených informací Vašim partnerských (či podřízeným) institucím či organizacím; a případně také jednotlivcům, kteří by mohli dobrovolnickou pomoc nejvíce potřebovat.

S přátelským pozdravem a poděkováním za spolupráci

Marián Kišš, M.A., Ph.D., kancléř Rektorátu MU Brno 


rezacova_foot