Třída JEŽEČCI

třída běžného typu, bez profilace, s všeobecným zaměřením

třídní učitelky: Klára Fišerová, DiS., Mgr. Radka Uríková

provozní: Lucie Bindrová a Lenka Slavíková

provoz třídy: 7.15 - 16.30 hodin

 

ježečci galerie

 

 

 

Milí rodiče a milé děti,

zdravíme Vás alespoň prostřednictvím stránek, které bychom v následujících dnech rády využily pro sdílení různých námětů na hry, výtvarné činnosti, říkanky a další aktivity, které Vaše malé neposedy snad alespoň na chvilku zabaví. Budeme rády, pokud nám po návratu do školky výtvory dětí vyzdobí naší třídu a budeme si moci poslechnout, co se děti naučily a jaké zážitky a pocity si z uplynulých dnů odnáší. Věříme, že i přes všechny nepříjemnosti, které nám současná situace způsobuje, je i mnoho pozitivního, co si z těchto časů můžeme odnést a čeho si i do budoucna více vážit.

Přejeme pevné zdraví, hodně sil a trpělivosti!

Těšíme se na Vás! 

paní učitelky Radka a Klára

 

 

Případné nejasnosti, dotazy nebo také fotografie výtvorů dětí můžete směřovat na emailovou adresu jezeccims@email.cz, budeme se snažit co nejrychleji reagovat. :)

 

 

     

Zajímavé odkazy pro rodiče

 Následující odkazy slouží jako zdroj inspirace pro různé interaktivní aktivity, které zabaví předškoláčky i jejich starší sourozence a možná nejenom je.. :)

Bystré děti - hádanky a rébusy, říkanky, malování s básničkou a další..

Pexeso online

Domácí školka - náměty na výtvarné činnosti, relaxace, rytmizace, povídání a další...

Včelka - další inspirace na zabavení zejména předškoláků a jejich starších sourozenců

 

Úkoly (nejenom) pro předškoláky

 V následujících bodech se objevují náměty na jednoduché úkoly, které mohou zabavit nejenom předškoláky. Děti si mohou plnění úkolů zaznamenávat například pomocí barevných puntíků (stejně jako ve školce) a poté se nám ve školce pochlubit, kolik úkolů zvládly splnit .. tak hurá do toho :)

 • Zaskákej si přes švihadlo, kolik skoků nejvíce zvládneš? 
 • Nakresli pomocí pastelek, co ti teď nejvíce chybí (kamarádi, hračky, jízda na kole...)?
 • Udělej si pořádek ve svých hračkách.
 • Zacvič si s Míšou.
 • Domluv se s rodiči nebo sourozenci a zahrajte si pexeso.
 • Pomáhej mamince nebo tatínkovi (v kuchyni, při úklidu..).
 • Zahraj si s rodiči/starším sourozencem postřehovou hru na BUMBRLÍKA (rodič/sourozenec hází míč dítěti, při každém hodu říká slova na zadané téma - květiny, barvy, čísla, zvířata..., pokud však při hodu řekne Bumbrlík, dítě nesmí míč chytit, role si pak nezapomeňte vyměnit).
 • Udělej si 10 dřepů.
 • Zopakuj si básničky, které jsme se ve školce naučili, na kolik z nich si vzpomeneš?
 • Nakresli místo, kam se nejraději schováváš, "svoji skrýš".
 • Zahraj si s rodiči slovní kopanou - rodič "nakopne" první slovo, dítě vymýšlí slovo na poslední písmeno.
 • Vyjmenuj alespoň 5 květin, které znáš, dokážeš je také namalovat?
 • Jakým dopravním prostředkem bys rád/a cestoval/a na výlet po České republice? Nakresli nám ho :)
 • Nauč se písničku ze ZPÍVÁNEK.
 • Kolik nesmyslů se ti podaří najít?
 • Nenecháš se nachytat při hře Kuba řekl? 

 

Tvoříme za 3..2..1...

  PRSTÍKY

 Zkuste s dětmi vytvořit tyto jednoduché obrázky, ke kterým potřebují pouze svoje prstíky, barvy (prstové, postačí ale i klasické tempery či vodovky), pastelky na dokreslení a trochu fantazie, těšíme se na originální výtvory, které děti při této činnosti zrealizují. Můžete se inspirovat například jarem či blížícími se Velikonocemi... :)

madárkás ötlet kézlenyomatokbólWishing everyone a very VERY happy long Easter weekend. May it be filled with happiness fun and cough a chocolate egg or 10. #easterfun #easter #kidscrafts #creativekidsDoodle Craft...: Thumbody Love You Animal Buttons! Kids Craft!

 

 MALUJEME S VIDLIČKOU

Pomocí obyčejné vidličky se dají na papíře vytvořit nádherné výtvory. Děti mohou vymyslet, co dalšího by se dalo obtisknout a posloužit tak k vytvoření jarních obrázků... :)

Make these fab Easter chicks using a fork and some paints! Fork painting is one of the quickest and funnest way to get painting with toddlers. This craft will make you a beautiful painting of a little chick which kids will love to look at it and enjoy it in the spring time. #painting #kidsactivity #funactivity #easter #eastercraftWe used to play games with Mete whenever possible. He didn't like artistic events very much ..., #artistic #didn39t #events #games #Mete #playHerbst basteln Kinder

 

Vidlička nám může posloužit i při dalším tvoření velikonočních zajíčků...

This colorful Easter garland is so easy to make with scrapbook paper and yarn! Both kids and adults will love making this together. This colorful DIY Easter garland is so easy to make with scrapbook paper and yarn! Both kids and adults will love making this together. Perfect for a mantel or door.

 

 
Co si zkusit experiment?
 

 

Ve školce občas zkoušíme různé pokusy, pamatujete na barvy, co utíkaly před jarem, ne tím ročním obdobím, ale tím na nádobí? Doma si taky můžete takový pokus udělat! Potřebujete jen trochu mléka na talířku, barvy, vatovou tyčinku a jar! 

Bojácné barvy (obr. 1).jpgBojácné barvy (obr. 2).jpgBojácné barvy (obr. 3).jpgBojácné barvy (obr. 4).jpg

 

....Povedlo se? A stejně jako barvy utíkají před jarem, tak i bacily utíkají před mýdlem, tak šup k umyvadlu a aby nám u toho bylo veselo, pomůže  básnička, nějakou už ze školky známe, ale co se  naučit i něco nového? ...

CELÝ DEN SI RUCE HRAJÍ,

VŠECHNO MOŽNÉ OSAHAJÍ,

HRAČKY, PÍSEK, BOTIČKY, 

ŠPINAVÉ JSOU RUČIČKY!

COPAK RUČKÁM POMŮŽE 

A TU ŠPÍNU PŘEMŮŽE?

VODA, MÝDLO, UMYVADLO,

TO JE SPRÁVNÉ ZAKLÍNADLO!

 

SOPKA V KUCHYNI

Jar nám poslouží i k dalšímu pokusu. Úkolem dětí je vymodelovat sopku z modelíny a položit ji na dostatečně širokou podložku (ideálně plech na pečení). Rodič zatím připraví ingredience na lávu -  směs vytvořenou smícháním lžíce jaru, lžíce jedlé sody nebo prášku do pečení a potravinářského barviva vylijeme do připravené sopky. Přidáme ocet a je to! Zdařilý pokus si můžeme vyzkoušet i ve školce a ukázat ho ostatním, tak do toho! :)

Sopka v kuchyni (obr. 1).jpgSopka v kuchyni (obr. 2).jpgSopka v kuchyni (obr. 5).jpg

 

Vysvětlení pokusů a další zajímavé experimenty můžete najít například TADY.

 

 

 
   

 

rezacova_foot