Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Březen ve školce

Březen ve školceBřezen - za kamna vlezem? Ne ne. Budeme aktivní.  
 
V měsíci březnu nás čeká pokračování: 
předplaveckého výcviku pro přihlášené děti 
angličtina hrou pro přihlášené děti 
výuka češtiny pro děti s jinou mateřštinou
- Ježečci, Vrabečci a Žabky dál chodí na cvičení do nedaleké tělocvičny 
- Vrabečci dál navštěvují solnou jeskyni 
 
Pokračují i edukativně - stimulační skupinky pod vedením Mgr. Radky Uríkové, vždy ve čtvrtek od 15:30 ve třídě Vrabečků.  
 
I v březnu naši MŠ budou znovu navštěvovat studenti VŠ, aby v logopedické třídě získali odbornou praxi
 
Čeká nás preventivní vyšetření správného držení těla a zdravé plosky nohou dětí z Chironaxu (podle předem zjištěného zájmu ze strany rodičů), konkrétně ve čtvrtek 21.3. a v úterý 26.3. během dopoledne. Vyšetření bude stát 300,- Kč. Peníze předejte v předstihu třídní učitelce.  
 
Kromě toho pro zájemce Mgr. Alena Pintešová připravila další preventivně laděnou aktivitu - tzv vyšetření primárních reflexů, o kterém jsme Vás informovali
prostřednictvím letáčků v šatně.
 
V měsíci březnu také zahájíme poskytování logopedické péče dětem z běžných tříd (podle předem projeveného zájmu a domluvy s rodiči). Péči budeme poskytovat v odpoledních hodinách, případně za přítomnosti rodičů. 
 
V úterý 5.3. naši předškoláci navštíví během dopoledne se svými paními učitelkami první třídu ZŠ Pastviny.    
 
Ve čtvrtek 14.3. nás čeká Jarní fotografování - obdobné, jako bylo to vánoční... Bližší info hledejte na nástěnkách v šatně nebo se doptejte u třídní paní učitelky. 
 
V úterý 19.3. v 10:00 hodin děti čeká divadelní představení v MŠ (s výtvarnou dílnou) s názvem Říční víla.  
 
Upozorňujeme všechny zájemce, že ve čtvrtek 21.3.2024 budou v ostatních MŠ v Brně - Komíně k vyzvednutí přihlášky na letní provoz!!! Bližší info najdete včas na nástěnce v šatně, našem webu nebo je žádejte ve školkách, kam se na prázdninovou docházku plánujete přihlásit. 
 
V pondělí 25.3. dopoledne celá školka vyneseme Moranu a přivítáme na naší zahrádce jaro! Podrobnosti o této akci vám sdělíme prostřednictvím nástěnek se zhruba týdenním předstihem. 
 
Na konci března si užijeme Velikonoce ve školce. To, jak oslavíme svátky Jara je v režii třídních paní učitelek. A protože předpokládáme, že si bude řada z Vás chtít užít velikonoční prázdniny (ve čtvrtek 28.3.), Velikonoční veselí si užijeme předtím. A současně oslavíme Den učitelů! :o)