Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Červen ve školce

Červen ve školceHned první den tohoto měsíce nás čeká velký svátek - Den dětí. 
Pro děti v naší městské části pořádá už tradičně den dětí Úřad městské části. 
Za naši mateřskou školu se této velké události účastní a pro děti připraví program dvojice Mgr.Tučková a Mgr. Komínek. 
Bližší info hledejte v šatnách a na plakátovacích plochách v Komíně. 
 
Čekají nás poslední lekce:  
angličtiny hrou pro přihlášené děti 
výuky češtiny pro děti s jinou mateřštinou
- logopedické péče dětem z běžných tříd
 
V úterý 11.6 se děti ze třídy Ježečků dopoledne v doprovodu paní učitelek Bc. Golasové a Mgr. Uríkové účastní Veletrhu prorodinných a seniorských organizací na Zelném trhu. V 10:00 hod přibližně se tam budou prezentovat se svým vystoupením. 
 
 
Ve čtvrtek 13.6. čeká velká událost naše předškoláky. na tradiční zahradní slavnosti budou pasováni na školáky a předají školičku novým dětem. 
 
V úterý 18.6. v 9:15 hod na školní zahrádce nás čeká představení s názvem Hudební pohádka
 
Zápis k předškolnímu vzdělávání od školního roku 2024/2025 je v plném proudu. Všem zájemcům o podrobné informace jsou přístupny stránky www.zapisdoms.brno.cz. Se svými dotazy se můžete obrátit také na ředitelku školy.  
 
Ve středu 19.6. od 16:00 hod uspořádáme pro rodiče nových dětí informativní schůzku. V případě příznivého počasí se sejdeme na školní zahrádce, pokud bude pršet, ve třídě Žabek. 
 
V červnu také plánujeme realizovat ještě akce, které jsme z různých důvodů neuskutečnili v termínech, kdy byly naplánované. jde např. o projektové dny environmentální výchovy s Mgr. Komínkem nebo zkušební lekce florbalu, které pro nás uspořádají trenéři z Gladiators Brno. Bližší info hledejte na nástěnkách v šatně nebo u třídních paní učitelek. 
 
Jednotlivé třídy se chystají na výlety. Jako každý rok nás můžete potkat na brněnské přehradě, v ZOO, v oboře nebo na rozhledně Holedná, dost možná se vypravíme do centra Brna, do vodního parku Bruno nebo na hřiště Hroch. Zajíčci třeba chystají program IZS na Kraví Hoře v termínu 25.6. Bližší info hledejte na nástěnkách v šatnách nebo se doptávejte třídních učitelek. 
 
Někdy na konci měsíce se sejdeme celá školka, abychom společně poděkovali paním provozním a kuchařkám.  Besídku pro ně připravují paní učitelky Odrazilová a Růčka. 
 
Jen připomínáme, že prázdninový provoz v naší MŠ je zajištěn v prvních dvou prázdninových týdnech pro předem přihlášené děti.
Ověřte u paní učitelek před začátkem prázdnin, jak jsou vaše děti k docházce nahlášené, aby nedošlo k nedorozuměním.
Pokud jde o prázdninový provoz v ostatních mateřských školách v Komíně nebo i jiných městských částech, žádejte veškeré informace tam.