Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Květen ve školce

Květen ve školceMáj... vyjdeme v háj... budeme vůbec trávit venku spoustu času... 
 
V květnu pokračujeme s: 
angličtinou hrou pro přihlášené děti 
výukou češtiny pro děti s jinou mateřštinou
Vrabečci dál navštěvují solnou jeskyni. 
 
Paní učitelka Mgr. Šárka Tučková dál poskytuje logopedickou péči dětem z běžných tříd (podle předem projeveného zájmu a domluvy s rodiči), v odpoledních hodinách, případně za přítomnosti rodičů. 
 
Pořád jsme ještě nepokročili s úpravami zahrádky. Zatím se jí účastnilo jen minimum z Vás, rodičů. Přidejte se a pomozte nám s jarními pracemi na školní zahrádce. Bližší informace najdete v jiné aktualitě na těchto stránkách. 
 
Pan Mgr. Tomáš Komínek nadále pro naše děti připravuje sérii projektových dnů v oblasti environmentální výchovy. Bližší info najdete na nástěnkách v šatnách nebo o ně žádejte přímo jejich realizátora. 
 
V pondělí 13.5. proběhne (pravděpodobně na školní zahrádce) fotografování tříd a skupinek kamarádů. Proberte doma s dětmi, se kterými kamarády ze třídy by se rády fotily a dejte vědět ve třídě paní učitelce. 
 
Připomínáme, že ve dnech 13.5. a 14.5. nás také čeká Zápis k předškolnímu vzdělávání od roku 2024-2025. Bližší info najdete v jiné aktualitě na této stránce. 
Od 15.4. jsou přitom zájemcům o docházku do MŠ ve šk. roce 2024/2025 zpřístupněny webové stránky pro elektronický zápis do MŠ - www.zapisdoms.brno.cz. Jsou tam veškeré informace o zápisu pro nadcházející školní rok. Pokud potřebujete např. pomoci s generováním přihlášky, obraťte se na ředitelku školy.  
 
Ve čtvrtek 16.5. a v pátek 17.5. nás navštíví se svým divadlem Klára Veselá a předvede dětem Duhovou pohádku a představení Kamenohrátky. (ve čtvrtek pro dvě třídy a v pátek pro ty další)
 
V úterý 21.5. se vydají děti se svými učitelkami na zkušební lekci florbalu, které pro nás uspořádají trenéři z Gladiators Brno. Bližší info hledejte na nástěnkách v šatně nebo u třídních paní učitelek. 
 
V polovině měsíce se mohou rodiny dětí ze všech tříd těšit na pozvání do školky na tradiční besídky ke Dni maminek, otců a rodin... Bližší info hledejte na nástěnkách v šatnách nebo se doptávejte třídních učitelek. 
 
A v plném proudu jsou přípravy na výlet ke Dni dětí, na naši účast na oslavách Dne dětí spolu s MČ Brno - Komín, přípravy na letní zahradní slavnost, kde se budeme loučit s našimi předškoláky, na besídku pro  naše provozní pracovnice jako poděkování za jejich celoroční práci a další aktivity na závěr roku, jako třeba třídní výlety na přehradu, do ZOO apod...