Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > O nás > Naše třídy > Žabky

Žabky

Žabky

  • Třída běžného typu: bez profilace, všestranně zaměřená
  • Třídní učitelky: Klára Bachová a Mgr. Julie Korabečná
  • Školní asistentka: Erika Řitičková
  • Provozní: Lucie Bindrová a Jitka Nedvědová
  • Provoz třídy: 7:30 - 16:30 hod

 

Vzhledem k obnovení provozu MŠ se paní učitelky přesunuly z online světa do svých tříd a věnují se docházejícím dětem. Nabídka činností na třídních stránkách se tedy nebude již nadále aktualizovat a přesunula se na nové místo → ZDE ←. 

Doufáme, že bude děti i Vás tvoření bavit a užijete si při něm spoustu krásných chvilek. 

............................................................................................................................................................................................................................................................

 

 

Od 1. března jsme zahájili distanční výuku. Na této stránce naleznete náměty na činnost pro Vaše děti. Práci si můžete rozvrhnout dle vlastního uvážení, doporučujeme na každý den jeden úkol.

Pokud budete od nás cokoliv potřebovat, pomoc, radu nebo třeba zapůjčení pomůcek, neváhejte nás kontaktovat na mobilním telefonu MŠ nebo mailu skolka@rezacova.cz.

Jestli to považujete za nezbytné (a tedy v souladu s aktuálními nařízeními Vlády ČR), můžeme se domluvit i na individuální konzultaci.

Věříme, že využijete tuto příležitost a společně se s dětmi naučíte něco nového.

Těšíme se na Vaši zpětnou vazbu

 

S pozdravem

paní učitelky ze Žabiček

 Easter-Bunny-Eggs-Grass-Getty-1132297264-scaled.jpg

Velikonoce

29.3. - 9.4. 2021

Máme tady Velikonoce :) Toto období je plné vajíček, zajíčků, kuřátek a sluníčka. Máme pro Vás připravený jednoduchý přehled tradic na tento týden a spoustu zajímavých aktivit. Nejdříve bych Vás chtěla upozornit na činnosti, které vytvořily paní učitelky třídy Zajíčků ZDENajdete tady pokusy s vajíčky a říkadla, které se Vám budou hodit při tradiční pomlázce.

 

Začneme povídáním...

Modré pondělí

Na Modré pondělí se kostely zdobily modrým nebo fialovým suknem. Vrcholí půst, takže se výrazně omezoval jídelníček. Jedlo se méně a jídla se nemastila. Míň naloženo dostal také dobytek a drůbež.  Oblíbeným jídlem byla tenkrát pučálka, tedy naklíčený hrách.

Šedivé úterý

Před Škaredou středou bychom měli upravit hlavně zahrádku a okolí domu. Hospodyně uklízely i doma v kredenci a myly okna.

Naše babičky posílaly různá přání, ke kterým přikládaly pomlázky z proutí nebo velikonoční pečivo. Udělat radost lidem, na které jste si už dlouho nevzpomněl, můžete i vy. Stačí jim poslat hezkou pohlednici.

Škaredá středa

Zatímco Modré pondělí a Šedé úterý bývaly celkem obyčejné dny, ve středu se na vsi naplno rozběhly předsváteční přípravy.

Na Škaredou středu hospodyňky chystaly chutné, avšak nevzhledné jídlo. Často se připravovaly bramboráky, které kuchařka schválně potrhala, aby nebyly tak pěkné. Koledníci se začali pomalu chystat na koledu a vyráběli si řehtačky.

Zelený čtvrtek

Na Zelený čtvrtek se ve staveních se uklízelo a lidé věřili, že když smetí odloží na křižovatce cesty, nebudou se v domě držet blechy. Hmyz a myši vyženete nejlépe bušením paličky o hmoždíř. Omývání rosou prý zase zažene lišeje a kožní nemoci.

Velký pátek

Na Velký pátek se dějí zázraky – hory se otevírají, aby ukázaly své poklady. I v dnešní době plné moderní techniky se dobrodruzi vydávají do přírody. Při hledání pokladů jim pomáhá detektor kovů.

 

Jak si Velikonoce užívá Hurvínek? Podívej se na krátkou pohádku...

Tento obrázek nakreslil Josef Lada. Je to známý český spisovatel a malíř. Víš co dělá spisovatel? (píše knihy, pohádky, příběhy).

Prohlédni si pozorně obrázky a řekni rodičům, co na nich vidíš? Zkus mluvit v celých větách.

Najdi na obrázku beránka, zvony, pomlázku, chléb a komín.

Kolik je na obrázku psů, domečků a zvonů?

Na jakou hlásku začíná slovo Velikonoce?

Kolik má slabik? Vytleskej si VE-LI-KO-NO-CE (5)

Jaké znáš slovo, které začíná na písmeno V?

kkkk.jpg

Prohlédni si i tento obrázek a najdi na něm 10 nesmyslů.

20210328_151440.jpg

Procvič si tělíčko pomocí jógy se sluníčkem.

20210328_151250.jpg

Tělo jsme si protáhli - teď si procvičíme hlavičky počítáním.

Tvým úkolem je nakreslit do košíků malá vajíčka podle číslovky.

hn.jpg

Další počítání si vyzkoušíme na rozbitých vejcích - nejdříve si vajíčka vystřihni a poté je zkus správně spojit podle počtu puntíků a číslic.

§l.jpg

Věřím, že Vám počítání šlo bez problémů. Přesto necháme hlavičku odpočinout a vytvořte si doma velké vejce a kraslice. Mám pro Vás inspiraci.

hk.jpgDalší tvoření je zahrádkářské. Budeš potřebovat PET lahev, hlínu, tekuté lepidlo, papírové oči a semínka trávy.

nc.jpg

Posledním úkolem je výzva na jarní procházku. 

hkh.jpg

Přejeme Vám krásné Velikonoce a níže najdete obrázek, který je plný radostí, které můžete v tomto období zažít. Nezapomínejte zůstávat veselí a rozdávejte úsměvy dál :).

jg.jpg

DEN VODY

22.3. - 26.3. 2021

 

Začalo nám oficiálně jaro! .. Ale moc to tak nevypadá, že děti? Já si takto jaro teda nepředstavuji, na to je ještě velká zima. A jak je to u Vás? Jak by podle Vás mělo vypadat jaro? Co všechno se mění? Jaký je rozdíl mezi zimou a jarem? .. Zkuste si o tom povědět s rodiči a říct jim, jaké změny nastávají po zimě, když začíná jaro. Ale tento týden bych chtěla pozornost věnovat i něčemu jinému.. A tím je DEN VODY. DEN VODY se koná jako každý rok 22. března. Letos nám připadl na pondělí, a tak si zkusíme o vodě něco popovídat. DEN VODY nám souvisí i s DNEM ZEMĚ, který bude přesně za měsíc a v té době se budeme věnovat třídění odpadu a ekologii. Ale to jsem trošičku odbočila - vrátíme se zpět ke DNI VODY. Jdeme na to! 

 

Nejprve byste si mohli s rodiči popovídat o tom, co to ta voda je, kde se vzala.. No, prostě všechno, co o vodě víš. Až všechny informace o vodě, které znáš, povíš rodičům, můžeme se pustit do dalších aktivit.

b943a31c8f703d479b02db2b2edf2b9d.jpg

Nejprve bych Vás nasměrovala na jednu pohádku, ve které se zábavným stylem povídá o tom, jak ta voda vlastně vzniká, kde se vzala a jak funguje.

 

Po skončení pohádky se zkuste dětí zeptat, co vše si o vodě zapamatovaly. Kdyby si na něco nemohly vzpoměnout, mám tu takovou krátkou říkanku, která jim určitě osvěží paměť. 

Koloběh-vody.jpg

Už víte, děti, kde se nám ta voda bere? Jak to vlastně na té naší planetě Zemi s tou vodou funguje? A teď důležitá otázka.. Jak vypadá voda? Je to jen ta kohoutková, která Vám teče doma z kohoutku nebo i nějaká jiná? Kde všude ji můžeme najít?

 

Mám pro Vás kolo štěstí, kde na tyto otázky odpovězte. Kdyby si někdo nevěděl rady, je tam obrázek jako malinkatá nápověda. -

https://wordwall.net/resource/13072426 

Kdo dokázal odpovědět na otázky, může si teď zahrát pexeso, ve kterém jsou obrázky vody, jak jinak :o)

https://wordwall.net/resource/13073965  

Líbilo se Vám to? Tak nezoufejte, protože pro Vás budu mít na konci tématické části ještě jednou Kolo štěstí! To se bude vztahovat na přírodniny. 

 

Kdo má rád výtvarnou výchovu, nebo se třeba i nudí.. mám tu pro Vás pár tipů na hezké výtvory o vodě. Na každý výtvor budete potřebovat základní potřeby, které byste měli mít doma. Takže to bude hračka :o) 

výtvarka voda.jpgvýtvarka voda 1.jpgvýtvarka voda 2.jpg

výtvarka voda 3.jpgvýtvarka voda 4.jpg

 

Znáš nějakou písničku, v které se zpívá o vodě? Nebo v jaké písničce slyšíme slovo voda? Zkus si nějakou zazpívat ..

Co třeba tahle? 

Znáš ještě nějakou další? ... (Holka modrooká, Teče voda teče, Teče voda struhou,..) Zkuste si zazpívat aspoň 2 :o)

 

A teď nějakou tu hádanku.. schválně, jestli je uhádnete :o) Zkuste si tuto hádanku také číct i Vy, děti. Zkuste opakovat po rodičích.

 

Dva černí berani,

venku se prohání.

Jen do sebe růžkem strčí,

hned z nich voda proudem crčí.        - mraky

 

Vzácný bývá v poušti,

u nás je ho dost.

Z oblohy se spouští,

dětem pro radost.                              - déšť

 

Uhodli jste všichni? Já si troufám říct, že určitě ano! 

 

Mám tu pro Vás takový malý experiment! Můžete si ho zkusit třeba večer. Budete potřebovat malé skleničky, vodu, toaletní papír a potravinové barvivo. Až budete mít v každé skleničce vodu s rozpuštěným barvivem, je na řadě do nich dát toaletní papír. Přes noc nechte barvy a papír čarovat a třeba ráno už budete mít překvapení na stole. :o)
d80c8d2855079b1f1afe69e70376b494.jpg

A teď už se konečně dáme do těch pracovních listů, které jsem pro Vás vyrobila a nachystala :o) 

Pracovní list č.1 - Udělej si grafomotorické cvičení, jdi po směru šipek. Až budeš mít cvičení hotové, můžeš si jej vybarvit podle pokynů na pracovním listu. Řekni si k tomu i říkanku, která je na pracovním listu.

grafomotorické cvičení voda.jpg

Pracovní list č.2 - Spoj čárou mráček s kapkami k příslušné číslici. Napočítás si, kolik má mráček pod sebou kapek a to číslo, které ti vyjde, spojíš s mráčkem. 
list spojení číslic.jpeg

 

Pracovní list č.3 - Namaluj do příslušných koleček, kde všude se používá voda, kde všude ji můžeme vidět. 

cvičení, kde všude vyuíváme vodu.jpeg

Pracovní list č.4 - Pomoz panu instalatérovi honem rychle najít cestu ke kapajícímu kohoutku, aby ho mohl zavřít a neplýtval vodou!
cvičení labyrint.jpg

 

Pracovní list č.5 - Další grafomotorické cvičení pro Vás. Tentokrát o dešťových kapkách, ale trošku jinak. Tak, jak je vidíme my, když venku prší. Vidíme spíše jen čárky a né krásné kulaté kapičky.
grafo cvičení.jpg

 

Pracovní list č. 6 - V každém řádku najdi jeden deštník, který se liší od ostatních a vybarvi jej. Kdo nechce vybarvovat, může jej jen zakroužkovat.

 cvičení rozdíly.jpg

Pracovní list č. 7 - Najdu 5 rozdíků na obrázku. Rozdíly zakroužkuj a poté si můžeš pracovní list vybarvit.

1c6bcc7cc1230e79890ccb24d1a1d610.jpg

Tak! A už to máme za sebou ty pracovní listy. Těch bylo, že? :o) Můžete si samozřejmě jich vybrat a nemusíte dělat úplně všechny. Ale pro rychlíky nabízím i variantu všech pracovních listů.

A něco pro ty, co mají všechno hotové! ... Omalovánky! 

omalovánky 4.jpg

omalovánka 3.jpg


omalovánka 1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A poslední aktvita, kterou můžete plnit je, slíbene KOLO ŠTĚSTÍ! 

Vaším úkolem je vytočit si někaou aktivitu, kterou poté splníte. Nebojte, jsou to převážně zábavné úkoly, které jste všichni už určitě dělali. Tak hodně štěstí :o)

https://wordwall.net/resource/13139135 

 

 Přeji Vám krásné první jarní dny a posílám pozdravy. Snad nám to počasí trošičku dopřeje a oteplí se :o) 

Paní učitelky ze ŽABEK.

 

 

Zvířátka na jaře

15.3. - 19.3. 2021

 Zvířátka se už jara nemohla dočkat! Pojďme si společně s nimi užít další zábavu při plnění úkolů, které jsme pro Vás nachystali. Začneme básničkou od pana Františka Nechvátala, která je o housátkách.

Housátka - František Nechvátal

                       Na travičce u vody                            
                       chodí husí průvody.                          
                      Husy plují po potoce                         
                    vítat jaro v tomto roce.                     
                       Háj už kvete za vodou                       
ostružiním, jahodou.

Hej, vy zlatá housátka,
vyženu vás za vrátka.
Sluníčko se směje z výšky,
natrhám si pampelišky.
A s věnečkem na hlavě
proběhnu se po trávě.

Trávo, trávo zelená,
umývám si kolena.

V potoce se husy perou,
stará husa s mladou dcerou.
A s věnečkem na čele
zatočím se vesele.

Víte, jak se říká samci husy? (houser). Kolik nohou má husa? Jakou má barvu? Dotkni se něčeho ve tvém okolí, co má také bílou barvu.

Domestic_Goose.jpg

Teď si zahrajeme hru! Nazývá se: Kde pípá kuřátko? Rodiče zavřou oči a tvým úkolem je potichu odejít někam v místnosti a jakmile se rodiče řeknou: "Kuřátko, zapípej." - tak musíš nahlas zapípat. Úkolem rodičů je ukázat na správný směr, ze kterého se pípání ozvalo. 

gg.jpg

U kuřátek ještě chvilinku zůstaneme. Vytiskni, vymaluj a vystříhej obrázky. Až budeš mít hotovo, tak je správně slož podle toho, jak šel příběh kuřátka od vajíčka až po slepičku. Řekni rodičům, co si myslíš, že bylo první - slepička nebo vajíčko? Nezapomeň odpověď zdůvodnit.

gfgf.jpg

Teď budeme počítat. Tvým úkolem je: zakroužkovat kuřátka po dvojicích. Předškoláci mohou spočítat - kolik dvojic je na obrázku?

fxb.jpg

Poslední kuřátkový úkol je malování. Budeš potřebovat papír, vidličku, žlutou barvu, červený a černý fix. Pokud by tě tvoření vidličkou bavilo - můžeš udělat i další malbu, která bude vypadat, jako tulipány.

ghd.jpg

kg.jpg

Kde vlastně žijí slepičky? Prohlédni si obrázek a řekni, kde všechna tato zvířata najdeme? Zkus odpovídat celou větou (Pejsek žije v boudě.).

nf.jpg

Teď najdi v řádku stejný obrázek, jako v levém sloupečku. Řekneš rodičům, jak se zvířátko nazývá? Zkus jména vytleskat (be-rá-nek).

Kolikrát jsi tlesknul? Jak se nazývá samec/samice/mládě?

bddfb.jpg

Najdi správný stín zvířátek v levém sloupečku. Kolik nohou má kohoutek? Má více nohou beránek nebo slepička?

Znáš nějakou pohádku o zvířatech, které jsou na obrázcích? Už jsi někdy slyšel pohádku o neposlušných kůzlatech? Pusť si ji zde:

Popovídej si s rodiči o tom, zda je bezpečné, aby děti otevírali dveře cizím lidem. Co by se mohlo stát nebezpečného?

A na závěr tady máme obrázky maminek a jejich mláďat. Poznáš všechny zvířátka? Jaké dělají zvuky?

vh.k-.jpg-jbj.jpglvh..jpg

lvh.jpgůi.jpg

Které zvířátka na obrázcích pijí mateřské mléko od maminky? Jak se jim říká? (savci) Je člověk taky savec? Pije kuřátko mateřské mléko od slepičky?

 

TIP na procházku - Zkuste v Brně najít některá ze zvířátek, o kterých jsme se tento týden bavili. Budeme se těšit až nám řeknete, kde jste je potkali:).

 

Omalovánky pro zábavu:

{łŁ.jpg

,gjg.jpg

lzh.jpg

Přejeme Vám krásné sluníčkové dny a budeme se těšit brzy na shledanou :).

 

Vítáme jaro!

8.3. - 12.3. 2021

 

Máme tu další týden a s ním i další náměty pro činnosti. Tento týden bychom věnovali ročnímu období a samozřejmě jaru, které nám datumově brzy začne. Jaký měsíc v roce právě máme, jaké měsíce patří od období jara, jaké máme jarní rostlinky. A v neposlední řadě mám pro Vás (jak pro děti, tak klidně i pro rodiče) nachystanou takovou malou týdenní výzvu. Tu pak najdete pod aktivitami na tento týden. Určitě ji nepřehlédnete. Tak jdeme na to! :o)

 

Jak už jsem psala výše, budeme si povídat o ročním období. Máme 4 roční období.. dokážeš správně vyjmenovat, jaká to jsou? Jaké je tvoje nejoblíbenější? Zkus mamince, nebo tatínkovi říct, jaké je tvoje nejoblíbenější roční období a co se dá v tomto ročním období dělat? 

 rocni-obdobi.jpg

A teď ta těžší otázka ... Jaké měsíce patří do období jara? Jaký nám začal měsíc v roce? Pokud nevíš, můžeš poprosit maminku o radu a na úvodním obrázku odpověď taky najdeš. 

Mám tu pro Vás (jak pro malošky, tak i pro předškoláky) takový malý jednoduchý pracovní list, který určitě hravě zvládnete. Vaším úkolem je přiřadit Krtkovy obrázky k příslušnému ročnímu období. Máma s tátou Vám určitě pomohou, když se nebudete vědět rady. Nezapomeň na správný úchop tužky - Vezmi palec, ukazovák, zob, zob a máš zobák. Do zobáčku tužku dej, prostředníčkem podpírej.

Blue and Orange Addition Math Game Worksheet.jpg

Jak už jste určitě dobře odpověděli, máme tu měsíc březen. A k němu se nám vážou i první jarní květiny, které můžeme vidět, když jdeme na procházku nebo je třeba vidíme z okna.Viděl/a jsi už venku některé kytičky, které už vykvětly? A není na ně zima? Zkuste nějaké jarní květinky mamince nebo tatínkovi vyjmenovat. 

afcd590a99e0bfe1e76a535b0ee9b106.jpg

Mám tu pro Vás pár nápadů na výtvarné činnosti, které se pojí k jarním květinám a jaru obecně. Tak tady jsou. Buď opatrný, u některých těchto činností jsou zapotřebí nůžky a s těmi musíme zacházet velmi opatrně. Tak, jak jsme se učili ve školce. Ostrou části směrem dolů na zem, abychom nikoho nezranili. 

výtvarka webky.jpg7bac18e7df8960d6bcd1a338cae5a447.jpgbaa897ca5d6cf1eb786a6c96d901bd81.jpg934ee940ed022acdb32be822bd536ecc.jpg

Tady pro Vás mám ještě jeden videonávod na další tvoření s dětmi. Troufám si říct, že tato forma tvoření je bude moc bavit.

 

A teď nějaké hádanky .... :o)

 

Žluťoučká, jak slunce jsem,    

paprskama zářím všem.

Věnečky ze mě děláte,

jako bylinku mě sbíráte.

Padáčky mám při odkvětu,

rozletí se z mého květu.                                      - Pampeliška

 

Je celá fialová,

v trávě se lehce schová,

včelkám to ale nevadí,

vůně ji stejně prozradí.                                       - Fialka

 

Culí se, culí,

švarný pán,

cibulí k zemi připoután.

Barevný jak sama duha, 

za sluníčkem vzhůru šplhá.

Culí se, culí,

švarný pán,

tulí se, tulí,

k sobě sám.                                                       - Tulipán

 

Trojdílná sukýnka,

bílá a malinká,

nosí ji panenka,

má jméno ….                                                    - Sněženka 

 

Na nevelkém stonečku,

spousta žlutých zvonečků.

Každý z nich má k jaru klíč.

Copak je to? …. !                                             - Petrklíč  

 

 

Uhodli jste všechny hádanky? Dělala Vám některá z nich problém? Znáš všechny výše uvedené květinky? Víš jak vypadají? Tak a teď pár pracovních listů se zaměřením na orientaci na ploše, soustředěnost, matematické počty, vnímání rozdílů, pravolevou orientaci, grafomotorické cvičení.. Opět připomínám, dávejte, děti, pozor na správný úchop tužky. 

 

Pracovní list č.1 - Počítání jarních rostlin - tvým úkolem bude spočítat kolik rostlin je na pracovním listě stejných. Malošci, kteří neumějí psát čísla, mohou čísla nahradit příslušným počtem puntíků. :o)

ROSTLINY SPRÁVNĚ.jpg

Pracovní list č.2 - Dostane se včelička k tulipánu dovnitř a zase ven? Naveď ji na správnou cestu. 

 labyrint.jpg

 

Pracovní list č.3 - Jarní květiny a jejich stíny.. Poznáš všechny květiny na obrázku? Spoj je s příslušným stínem. 

Martian Green Clouds General Weekly Schedule.jpg

Pracovní list č.4 - Dokresli pravou půlku obrázků jarních květin. Jaké zde máme květiny? Květiny vybarvi správnými barvami. 

rostliny grafomotorika.jpg

A pro ty, kteří by se nudili, nebo prostě rádi vybarvují, je tu pár omalovánek.. :o)

65ebdc0feb2a95c9952a28833485bcf1.jpg594ef5121517f709d856e55e8e5ac635.jpg

26a1eb2952618a6a7ecb592c1b00e01d.jpg13c75a11ae56de80a4860a5705126e3d.jpg

 

TÝDENNÍ VÝZVA CESTOU NECESTOU! 

A nakonec slíbená týdenní výzva! Na tu se obvzlášť moc těším! Budu ji plnit s Vámi. Snad nebudu jediná :o) V této výzvě je úkolem každý den jít ven, ať už s pejskem, nebo na procházku do lesa - samozřejmě v rámci opatření! Napsat do příslušných kolonek kolik jste ušli km nebo kroků, jaké zajímavé věci jste našli cestou. Po celém týdnu, až budeme mít splněno, mi týdenní výzvu pošlete a já dětem na oplátku pošlu takové malé překvapení v podobě diplomu. Můžete do kolonky zajímavé věci taky napsat, jestli jste po cestě nenašli nějaké jarní květiny, o kterých si tento týden povídáme. :o)

Martian Green Clouds General Weekly Schedule.jpg

Hodně štěstí všem ve výzvě! Myslím na Vás!

 

Moc Vás všechny zdravíme a přejeme hlavně zdraví a síly do dalších dní!                                      

Paní učitelky Klára a Julie

 

 

Téma: „Bez práce nejsou koláče“

1.3. – 5.3. 2021

Povídání

Uvařte si čaj a zopakujte si s dětmi, jaké kostýmy jsme měli na karnevale? (hasiči, policisté, zdravotníci). Co děla v práci například hasič? Jaké je telefonní číslo na policisty? Kde pracují lékaři?

Nasměrujte konverzaci k Vaší profesi a sdělte dětem, kde a jak pracujete. Nebojte se objasnit proč lidé vlastně do práce chodí? (finance, ale i zábava a nová přátelství) Neprezentujte práci v negativním světle. Cílem každého jedince je, aby našel práci, která ho bude těšit.

„Bez práce nejsou koláče.“ Co znamená toto rčení? Je to pravda? Kdo peče koláče? (pekař) Pojďme se o této profesi dozvědět něco nového.

 

Jazykové, literární činnosti

Několikrát si zopakujte tuto krátkou říkanku.

Pekař peče koláče

Až je sundá z pekáče

S mákem nebo tvarohem

Sníme je hned za rohem

 

Na jakou hlásku začíná slovo: pekař, koláč, mák, tvaroh?

Jaké znáš další slova na písmeno P?

Co náš pekař upekl – vytleskávání slabik – vá-no-čka, ro-hlík, chle-bí-ček apod. S dětmi několikrát vytleskáme, pak je necháme hádat – co jsme u pekaře koupili?

 

Hádanky:

„Jak se říká tomu, kdo nechce pracovat?“ (Lenoch.)

„Znáte z pohádek nějaké lenochy?“ (Líný – Hloupý Honza.)

„Co nejraději lenoch dělá?“

 

Matematické představy

Prohlédni si tento pracovní list a splň úkoly.

 Kolac.JPG

 

Jemná motorika

Vytvořte si vlastní koláče. Můžete podle oblíbeného receptu maminky/babičky/tetičky. Nebo si namalujte na papír kruh a pomocí barev a lepidla tento „koláček“ nazdobte. Fantazii se meze nekladou.

slide_12.jpg

Můžeš si také nějaké housky a rohlíky vymodelovat z plastelíny. Vyzkoušejte i zapletenou vánočku.

 

Hrubá motorika

Protože jsme si povídali o pekařích, tak bude dalším úkolem: najít pekařství ve Vašem okolí. Důkladně si prohlédněte, co všechno se dá v pekárně koupit a zjisti jaké druhy vánoček prodávají? Aby byla tato procházka ještě zajímavější, zkuste najít jinou cestu domů než ta, po které jste šli.

 

Hudební výchova

Znáte píseň „Pekla vdolky z bíle mouky“? Pusťte si ji například na YouTube a zopakujte si ji zpěvem.

POZOR

V pondělí 8.3. 2021 je Mezinárodní den žen. Proměň se v malíře a namaluj květinu pro každou ženu ve tvém okolí.

Je to jednoduché a bude ti stačit jenom papír a barvičky. Namaluj si stonky květin a pak už stačí trochu namočit prstík do barvy a obtiskni jej na výkres.

600853471f9b72e1d3937d0da02f0e6b.jpg